(+420) 734 373 593

Napište nám

Výkup starého dřeva

Likvidujete starou stodolu, statek, dům, chalupu nebo jen kůlnu? Obsahuje-li nepoškozené staré dřevo, pak Vás likvidace nejen nemusí nic stát, ale můžete na ní i vydělat.

Vykupujeme staré dřevo z demolic a rekonstrukcí objektů. Zajímají nás především ručně tesané staré trámy, podlahová a stropní prkna, venkovní obkladová prkna (stodolová), střešní podbití, štítová prkna, ale i další dřevěné prvky z měkkého i tvrdého dřeva.

Obraťte se na nás. Náš pracovník Vás navštíví, na místě dřevo obhlédne, určí cenu dle kvality, stáří dřeva atd. a domluví postup odvozu či demolice. Platbu provádíme v hotovosti při odběru materiálu.

Staré trámy

Vykupujeme ručně tesané staré trámy z měkkého i tvrdého dřeva (smrk, borovice, modřín, dub). Stáří není nejdůležitější podmínkou výkupu, ale ručně tesané trámy jsou většinou kolem 80-ti let staré, poté nastoupily rámové pily a dřevo se začalo opracovávat strojově.

Předmětem prodeje jsou jak střešní konstrukce (krovy, kleštiny, pozednice, vzpěry), tak trámové konstrukce stropní a podlahové. Zajímají nás krovní trámy od profilů 15 x 12 cm a 4 metrů délky a stropní trámy od profilů 18 x 20 v délkách od 2 do 14 metrů.

Stará prkna

Vykupujeme černá, sluncem opálená prkna ze starých stodol, seníků a venkovských stavení. Černá barva není způsobena nátěrem, ale letitým působením slunce, deště a povětrnostních vlivů. Zajímají nás prkna od 1 cm tloušťky, 12 cm šířky a 1 metru délky.

Staré podlahy

Vykupujeme podlahová prošlapaná prkna z různých materiálů (smrk, borovice, jedle, modřín a dub) a objektů (mlýny, sýpky, špejchary, sklady chmele, průmyslové a zemědělské objekty), zde je stáří velice důležité, protože čím déle se podlaha používala, tím více nese známky opotřebení a to je hlavním důvodem koupě. Minimální rozměry jsou 3 cm tloušťky, 16 cm šířky a 2 metry délky jednotlivých prken.