(+420) 734 373 593

Napište nám

Časté dotazy

1. Proč staré dřevo?

Pozor!! Ne staré, ale ručně tesané. Materiál je používán převážně k rekonstrukcím historických objektů, kde je nutné zachovat původní stav a vzhled, a také ke stavbě nových replik dobových interiérů, kde se imituje originalita starých staveb.

2. Jaké množství?

Vzhledem k vysokým nákladům na dopravu je rentabilní pouze množství nad 10 m3. Pokud je materiál nejvyšší kvality, je možné odkoupit jakékoliv množství.

3. Jak posuzujete kvalitu?

  • Trámy nesmí být kulány, mají mít obdélníkový tvar bez kulatých hran.
  • Napadení červotočem je líbivé a žádoucí (malinké dírky).
  • Napadení tesaříkem je nežádoucí, ba přímo nepřípustné (velké díry cca 0,5 cm, cestičky v materiálu, sypkost).
  • Velké množství zádlabů na několika stranách jednoho kusu je nepřípustné, maximálně jsou povoleny zádlaby na jedné straně trámu.
  • Hniloba a plíseň jsou důvod k neodkoupení materiálu.

4. Jaké jsou ceny výkupu?

Ceny u všech komodit stanovujeme až po osobní prohlídce zboží, protože každý materiál má díky svému stáří svá specifika a je k nim nutné přihlédnout (napadení škůdci a hnilobou, kvalita tesařské práce, počet zářezů a zádlabů v jednotlivých kusech apod.), není však výjimkou, že cena přesáhne hodnotu nového dřeva. Platíme vždy hotově před odvozem materiálu z místa stavby.

5. Když sami provádíte demolici, je nutné za ni platit?

Ne, ne, naše práce jsou zcela na naše náklady!! Dokonce, pokud je materiál nejvyšší kvality a většího množství, můžeme ještě jako bonus za domluvenou cenu dřevo odkoupit.

6. Jak je to s dopravou a můžete koupit dřevo na druhé straně republiky?

Dopravu máme vlastní a přeprava je zcela na naše náklady a co se týká vzdálenosti, kupujeme materiál i za hranicemi našeho státu, takže vzdálenost není žádný problém.

7. Kde je nejzajímavější materiál a je ho pořád hodně?

Dřevěný materiál je na každém stavení. Otázkou je zajímavost tohoto materiálu pro naše využití. Nejzajímavějšími objekty jsou především zemědělská stavení, stodoly, špejchary, sýpky, mlýny, sklady a sušičky chmele apod. A co se týká množství? Jen se rozhlédněte, co se zde za dob komunismu zanedbalo objektů a budov, u kterých se už nemůže vyplatit oprava, co domů se rekonstruuje, kolik budov překáží nové výstavbě. Práce je zde zajištěna na několik desetiletí.